Internetové připojení Fiber internet

FIBER připojení

Připojení pomocí optického vlákna nabízíme již od roku 2010 a je dnes nejmodernějším způsobem připojení k internetu na celém světě. Díky svým vlastnostem je vhodné pro nejnáročnější uživatele, kteří vyžadují rychlý a bezpečný přenos dat v obou směrech (stahování i odesílání).

Ceník

Basic
OblíbenýStandard
Pro firmy
Ideální volba pro běžného uživatele Pro ty nejnáročnější uživatele dle požadavků
Rychlost stahování 400 Mbit/s 500 Mbit/s 1 000 Mbit/s
Rychlost odesílání až 100 Mbit/s až 150 Mbit/s až 1 000 Mbit/s
Měsíční cena 400 Kč 490 Kč Individuálně
Objednat Objednat Objednat

Cena připojení zřízení optické přípojky:

Instalace a práce technika 1 210 Kč

Připojení zajišťujeme formou tzv. FTTH (Fibre To The Home, v překladu Optické vlákno do domu). Z ústřední rozvodny, kde se nacházejí aktivní články sítě, vede do zákazníkova bytu optický kabel, a to již bez přerušení jiným aktivním prvkem. To znamená, že spojení není ohroženo lokálními výpadky, neboť komunikujete přímo s hlavní jednotkou, která je dostatečně zálohována proti výpadku proudu.

Určitou nevýhodou tohoto způsobu připojení zákazníků jsou relativně vysoké náklady na výstavbu optické trasy. Optické kabely jsou vně budov a je zpravidla nutné je ukládat do země ve speciálních ochranných trubkách a na obou koncích je nutné převádět optický signál zpět na elektrický za pomoci relativně drahých opticko-elektrických převodníků.

Tento typ připojení lze realizovat pouze ve vybraných lokalitách. Věříme, že se nám postupem času podaří tento kvalitní druh propojení rozšířit do co možná největší části města.